Переїзд в нову квартиру - це завжди хвилююче. Людині перед тим, як заїхати в нове житло, потрібно вирішити безліч юридичних і матеріальних питань. На тлі них важливість перевірки часто недооцінюється.
Без детального розгляду нерухомості на предмет дефектів, недороблених або зламаних ділянок, підписаний в поспіху акт приймання квартири здатний надалі принести чимало складнощів. І, на жаль, після вашого підпису в документі, кого-небудь притягти до відповідальності практично неможливо.
Уникнути складнощів можна, попередньо приділивши кілька годин ретельній перевірці майбутнього житла або підключивши кваліфікованого приймальника, який впорається з цим завданням набагато швидше. Види здається нерухомості.
Перед здачею багатоквартирні новобудови проходять спеціальну державну перевірку на відповідність споруди нормам ДСТУ, дБі і іншим загальноприйнятим критеріям. Далі, якщо всі норми дотримані, будівля вводиться в експлуатацію і право на огляд і заселення переходить до майбутнім власникам.
На момент здачі квартири діляться на три типи:
- - Без обробки, без електричної розводки і сантехніки. Перегородки без штукатурки та інших покриттів.
- - Чорнові. Є підключення для сантехніки, проводка, гідроізоляція, мінімальне вирівнювання стін.
- - Чистові. Повністю готові для проживання квартири.
Варіант квартири, обраний замовником, обов'язково фіксується в договорі із забудовником.
При прийманні квартири без обробки.
Перше, на що варто звернути увагу - відповідність фактичної і заявленою площі. У разі невідповідності площі інвестор має повне право звертатися в будівельну компанію зі скаргою.
При перевірці необхідно перевіряти стіни на рівність і відсутність неприпустимих відхилень. Якщо ж при перевірці виявлені відхилення, що перевищують прийняті в державних нормах - це не просто привід не підписувати акт, але і сигнал того, що в зв'язку з неправильною побудовою будинок може стати аварійним.
Неприпустимо присутність цвілі на перекриттях. Вікна та двері повинні бути цілими, рівними, без поломок і тріщин. Вентиляцію, проводку і підключення для сантехніки також рекомендується уважно перевіряти на працездатність.
При прийманні квартири з обробкою.
Крім перерахованих вище деталей в квартирах з ремонтом з'являються додаткові місця, на які потрібно обов'язково звернути увагу.
1). Перевірка стін, підлог і стель. Спочатку досліджується відхилення по вертикалі, потім - рівність перекриттів.
2). Підлоги перевіряються на відхилення по горизонталі, простукують молотком для виявлення порожнеч і тріщин. Паркет і ламінат розглядають більш детально на присутність істотних нестиковок.
3). Вікна та двері, в першу чергу, інспектуються на правильність і надійність монтажу, достатню ізоляцію, функціональність замків і фурнітури.
4). Комунікації. Електропроводка, каналізація, сантехніка, опалення - всі ці системи повинні бути робочими і правильно змонтованими. Також квартира з чистової обробкою оснащується лічильниками, паспорта на які забудовник зобов'язаний передати покупцеві разом з іншими документами.
5). Декоративні роботи. При чорновому варіанті ремонту перевіряється вирівняні чи стіни і стелі, оброблені чи дверні та віконні укоси. При чистовому варіанті завдань побільше, тому що необхідно уважно оглянути сам ремонт, якість використаних матеріалів та виконаної роботи.
Здійснювати приймання самостійно або з фахівцем?
Звичайно, можна здійснити перевірку самостійно, озброївшись рівнем, рулеткою, запальничкою і зарядкою від смартфона. Але все ж варто пам'ятати, що квартира - це серйозна покупка і будь-який не виявлений вчасно недолік пізніше дасть про себе знати.
Доручивши оцінку якості роботи забудовника кваліфікованому будівельному інспектору з професійним інструментом, ви отримуєте додаткову впевненість в тому, що всі будівельні недоліки будуть знайдені. Також наші фахівці проконсультують про виявлені дефекти і як законно діяти при виникненні спірних ситуацій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АКТ ПРИЙМАННЯ-ПЕРЕДАЧІ КВАРТИРИ ВІД ЗАБУДОВНИКА
ДЕФЕКТНИЙ ЗВІТ ПРИ ПРИЙМАННІ КВАРТИРИ У ЗАБУДОВНИКА