НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ПРИЙМАННІ КВАРТИРИ

Переїзд в нову квартиру - це завжди хвилююче. Людині перед тим, як заїхати в нове житло, потрібно вирішити безліч юридичних і матеріальних питань. На тлі них важливість перевірки часто недооцінюється.

Без детального розгляду нерухомості на предмет дефектів, недороблених або зламаних ділянок, підписаний в поспіху акт приймання квартири здатний надалі принести чимало складнощів. І, на жаль, після вашого підпису в документі, кого-небудь притягти до відповідальності практично неможливо.

Уникнути складнощів можна, попередньо приділивши кілька годин ретельній перевірці майбутнього житла або підключивши кваліфікованого приймальника, який впорається з цим завданням набагато швидше. Види здається нерухомості.

 

Перед здачею багатоквартирні новобудови проходять спеціальну державну перевірку на відповідність споруди нормам ДСТУ, дБі і іншим загальноприйнятим критеріям. Далі, якщо всі норми дотримані, будівля вводиться в експлуатацію і право на огляд і заселення переходить до майбутнім власникам.

 

На момент здачі квартири діляться на три типи:

  • - Без обробки, без електричної розводки і сантехніки. Перегородки без штукатурки та інших покриттів.
  • - Чорнові. Є підключення для сантехніки, проводка, гідроізоляція, мінімальне вирівнювання стін.
  • - Чистові. Повністю готові для проживання квартири.

Варіант квартири, обраний замовником, обов'язково фіксується в договорі із забудовником.

 

При прийманні квартири без обробки.

Перше, на що варто звернути увагу - відповідність фактичної і заявленою площі. У разі невідповідності площі інвестор має повне право звертатися в будівельну компанію зі скаргою.

При перевірці необхідно перевіряти стіни на рівність і відсутність неприпустимих відхилень. Якщо ж при перевірці виявлені відхилення, що перевищують прийняті в державних нормах - це не просто привід не підписувати акт, але і сигнал того, що в зв'язку з неправильною побудовою будинок може стати аварійним.

Неприпустимо присутність цвілі на перекриттях. Вікна та двері повинні бути цілими, рівними, без поломок і тріщин. Вентиляцію, проводку і підключення для сантехніки також рекомендується уважно перевіряти на працездатність.

 

При прийманні квартири з обробкою.

Крім перерахованих вище деталей в квартирах з ремонтом з'являються додаткові місця, на які потрібно обов'язково звернути увагу.

 

1). Перевірка стін, підлог і стель. Спочатку досліджується відхилення по вертикалі, потім - рівність перекриттів.

2). Підлоги перевіряються на відхилення по горизонталі, простукують молотком для виявлення порожнеч і тріщин. Паркет і ламінат розглядають більш детально на присутність істотних нестиковок.

3). Вікна та двері, в першу чергу, інспектуються на правильність і надійність монтажу, достатню ізоляцію, функціональність замків і фурнітури.

4). Комунікації. Електропроводка, каналізація, сантехніка, опалення - всі ці системи повинні бути робочими і правильно змонтованими. Також квартира з чистової обробкою оснащується лічильниками, паспорта на які забудовник зобов'язаний передати покупцеві разом з іншими документами.

5). Декоративні роботи. При чорновому варіанті ремонту перевіряється вирівняні чи стіни і стелі, оброблені чи дверні та віконні укоси. При чистовому варіанті завдань побільше, тому що необхідно уважно оглянути сам ремонт, якість використаних матеріалів та виконаної роботи.

Здійснювати приймання самостійно або з фахівцем?

Звичайно, можна здійснити перевірку самостійно, озброївшись рівнем, рулеткою, запальничкою і зарядкою від смартфона. Але все ж варто пам'ятати, що квартира - це серйозна покупка і будь-який не виявлений вчасно недолік пізніше дасть про себе знати.

 

Доручивши оцінку якості роботи забудовника кваліфікованому будівельному інспектору з професійним інструментом, ви отримуєте додаткову впевненість в тому, що всі будівельні недоліки будуть знайдені. Також наші фахівці проконсультують про виявлені дефекти і як законно діяти при виникненні спірних ситуацій.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

АКТ ПРИЙМАННЯ-ПЕРЕДАЧІ КВАРТИРИ ВІД ЗАБУДОВНИКА

ДЕФЕКТНИЙ ЗВІТ ПРИ ПРИЙМАННІ КВАРТИРИ У ЗАБУДОВНИКА

 

 

Please publish modules in offcanvas position.